Delegacija Vlade TK prisustvovala otvaranju Ljetnog univerziteta Tuzla '19.

Delegacija Vlade Tuzlanskog kantona na čelu sa premijerom Jakubom Suljkanovićem prisustvovala je svečanosti otvaranja 24. Ljetnog univerziteta. Ova već tradicionalna manifestacija Univerziteta u Tuzli trajat će narednih pet dana i u akademskoj saradnji stručnjaka i naučnika iz različitih polja nauke okupiti brojne profesore i studente iz zemlje i inostranstva.


slika 1Prema riječima premijera Suljkanovića: "Uspjeh Ljetnog univerziteta je i u tome da okuplja studente i profesore sa svih BH univerziteta, regije, ali i cijelog svijeta, što se reflektuje u pozitivnom razvoju koji se odvija u BiH." Tokom svog uvodnog obraćanja premijer Suljkanović je izrazio zahvalnost Univerzitetu u Tuzli, njegovom rukovodstvu, ali i svim sudionicima ovog programa koji za cilj ima razmjenu informacija i akumulaciju znanja, promociju kulturne razmjene i akademske izvrsnosti.


Ovogodišnja centralna tema je "Univerzitet i promocija različitosti (identiteta)" koja će okupiti brojne stručnjake i studente iz zemlje i regiona.


Rektorica Univerziteta u Tuzli Nermina Hadžigrahić ovom je prilikom još jednom ukazala na činjenicu: „da na Univerzitetu u Tuzli studiraju ljudi ne samo različitih etničkih pripadnosti, nego i različitih socijalnih kategorija, religijskih zajednica, također tzv. netradicionalni studenti sa različitim socijalnim potrebama, studenti sa posebnim potrebama i tako dalje. Sve navedeno je upravo naša snaga po kojoj je poznat ne samo Univerzitet u Tuzli, nego i naš grad i Tuzlanski kanton, kazala je Hadžigrahić.


Nakon svečanosti otvaranja koju su uveličali hor i solisti Muzičke škole „Čestmir Mirko Dušek" Tuzla održana je i tribina "Povelja Kulina bana: 1189 – 2019".

 

Delegacija Vlade Tuzlanskog kantona na čelu sa premijerom Jakubom Suljkanovićem prisustvovala je svečanosti otvaranja 24. Ljetnog univerziteta. Ova već tradicionalna manifestacija Univerziteta u Tuzli trajat će narednih pet dana i u akademskoj saradnji stručnjaka i naučnika iz različitih polja nauke okupiti brojne profesore i studente iz zemlje i inostranstva.


slika 1Prema riječima premijera Suljkanovića: "Uspjeh Ljetnog univerziteta je i u tome da okuplja studente i profesore sa svih BH univerziteta, regije, ali i cijelog svijeta, što se reflektuje u pozitivnom razvoju koji se odvija u BiH." Tokom svog uvodnog obraćanja premijer Suljkanović je izrazio zahvalnost Univerzitetu u Tuzli, njegovom rukovodstvu, ali i svim sudionicima ovog programa koji za cilj ima razmjenu informacija i akumulaciju znanja, promociju kulturne razmjene i akademske izvrsnosti.


Ovogodišnja centralna tema je "Univerzitet i promocija različitosti (identiteta)" koja će okupiti brojne stručnjake i studente iz zemlje i regiona.


Rektorica Univerziteta u Tuzli Nermina Hadžigrahić ovom je prilikom još jednom ukazala na činjenicu: „da na Univerzitetu u Tuzli studiraju ljudi ne samo različitih etničkih pripadnosti, nego i različitih socijalnih kategorija, religijskih zajednica, također tzv. netradicionalni studenti sa različitim socijalnim potrebama, studenti sa posebnim potrebama i tako dalje. Sve navedeno je upravo naša snaga po kojoj je poznat ne samo Univerzitet u Tuzli, nego i naš grad i Tuzlanski kanton, kazala je Hadžigrahić.


Nakon svečanosti otvaranja koju su uveličali hor i solisti Muzičke škole „Čestmir Mirko Dušek" Tuzla održana je i tribina "Povelja Kulina bana: 1189 – 2019".

 

Kontakt

Vlada Tuzlanskog kantona
Rudarska 65
75000 Tuzla

 

+387(0)35 280-711
  
 

Ostali kontakti

 

PITAJTE VLADU TK

 pitajte vladu tk
 

 CV obrazac 

rukovodećih državnih službenika u organima uprave i upravnim organizacijama Tuzlanskog kantona i predsjednika i članova nadzornih i upravnih odbora, uprava javnih preduzeća i javnih ustanova i drugih privrednih društava iz nadležnosti Kantona

PRISTUP INFORMACIJAMA

Vodič kroz postupak za ostvarivanje prava na pristup informacijama kojima raspolaže Vlada Tuzlanskog kantona


ABA/CEELI

Sarajevo
Centar za slobodan pristup informacijama
Pravna inicijativa za Centralnu i Istočnu Evropu

Adresa:Kundurdžluk 2/II
Sarajevo, BiH
Tel/fax:033 238-651/652
Kontakt osoba:
Amira Krehić

Vodic BH naslovna5

Vodic ENG naslovna